‘YDK’ya liste delerek girdim’

Erdoğdu’nun eski eşinin sızdırdığı iddia edilen ses kayıtlarında, “partide dolarla milletvekili olanlar olduğu”, “Torun’un YDK’ya girebilmesi için Erdoğdu’nun aday olmaması” gibi iddialar yer almıştı. Kayıtlardan kısa süre sonra eşi Erdoğdu ile birlikte CHP’den istifa eden Tuba Torun, TELE 1’e yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti: “İfşa edilen kendi ses kaydımda ‘erkek siyaset’i eleştiriyordum. O ses kaydı bile manipüle edildi ‘dolarla milletvekili’ diye. Oysa ‘yalanla dolanla milletvekili’ diyorum. ‘Kim bu dolarla milletvekili olanlar?’ diye soranlar olmuş, en azından bu yanlışı düzeltmiş olayım.”

‘Listede değildim’

“Elinde oy çuvalıyla tuvalete giden sandık başkanlarının peşinde koşarak başlayan siyasi hayatım, ilk dönem en yüksek oyla Partimin YDK’ya girerek devam etti” diyen Torun “Birçok insan bu başarının arkasında birilerini arasa da tüm bunları aslında yalnız ve yalnız kendi çabamla yaptım. Son kurultayda anahtar listede değildim. Düşündüğümden çok daha fazla kişinin teşvikiyle sahaya çıktım. Delegeden tek tek oy istedim. Çalışmalarımı bilen de biliyormuş, onu gördüm ve kadın kotasının da yardımıyla liste delerek YDK’ya tekrar girdim. Bu gururu ter dökerek yaşadım” ifadelerini kullandı.

‘Suç duyurusu hakkım saklı’

Tuba Torun “Utanması gerekenler özel hayatınızı kullanarak tüm emeğinizi, mücadelenizi çöpe atmaya çalışanlar. Ağır bir lince maruz kaldım. Birileri için manevi tazminat ve suç duyurusu hakkım saklıdır” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir