Üsküdar’daki Elif Güneş cinayetinin katili: İnsan sevdiğini öldürmez

İstannbul’un Üsküdar ilçesinde 23 Temmuz günü bir genç kadın daha eski sevgisinin kurbanı olmuştu.

32 yaşındaki kuaför Elif Güneş, kendisiyle son kez görüşmek istediğini söyleyerek buluştuğu eski sevgilisi Koray G. tarafından tabancayla vurularak öldürülmüştü.

Suç aleti şüphelilerden birinin evinde bulundu

Şüphelilerden A.A. ifadesinin ardından serbest bırakılırken diğer şüpheliler tutuklandı. Bu sırada olayda kullanılan silah S.Ç.’nin evinde bulundu.

Katil yakalandı

Cinayet Büro Amirliği ekipleri olaydan sonra kaçan şüphelinin peşine düştü.

Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından şüpheli Koray G.’nin izini Kadıköy’de bulundu.

Polis ekipleri şüphelinin gidebileceği yerlerde bekledi. İki gün boyunca beklenen şüpheli dün akşam saat 19.00 sıralarında gözaltına alındı.

Şüpheli suçunu itiraf etti

Cinayet Büro Amirliğinde sorgulan şüpheli, poliste verdiği ifadesinde suçunu itiraf etti. Olayın bir kaza olduğunu anlatan şüpheli Koray G., Elif Güneş’le 10 yıllık bir birliktelikleri olduğunu söyledi.

“Ben barışmak istiyordum”

Öldürdüğü Elif Güneş’i çok sevdiğini söyleyen Koray G. “Bir ay önce ayrılmıştık. Ben barışmak istiyordum. Onunla görüşmek istedim. Bana arkadaşlarıyla Moda’da olduğunu yanlarına gelmemi söyledi.” dedi.

“Korkutmak için silahımı çıkardım”

Oraya gittiğinde Elif Güneş’in otomobiline binerek konuşmak için dolaşmaya çıktıklarını anlatan şüpheli Koray G. “Yolda tartışmaya başladık. Onu korkutmak için silahımı çıkardım. Bu sırada otomobilden atlamaya çalıştı. Onu tutmaya çalışırken bir anda silah patladı. Olay kaza ile oldu.” diye konuştu.

“Korkup uzaklaştım”

Eski sevgilisi Elif Güneş’i yaralı olarak hastaneye götürdüğünü anlatan Koray G. “Onu araçtan indirip, tekerlekli sandalyeye koyup içeri kadar götürdüm. Acil serviste onu tedavi etmeye çalışırlarken korkup oradan uzaklaştım.” dedi.

Şahıs Elif’in öldüğünü arkadaşlarından öğrendi

Şüpheli Koray G., olaydan sonra S.Ç. adlı arkadaşının evine gittiğini ve otomobili oraya park ettiğini söyleyerek “Ona ne olduğunu çok merak ediyordum. Bu nedenle arkadaşlarımı hastaneye gönderip nasıl olduğunu sormalarını istedim. Onlardan öldüğünü öğrendim.” ifadelerini kullandı.

“İnsan sevdiğini öldürür mü”

DHA’nın haberine göre; cinayet Büro Amirliğine işlemleri tamamlanan şüpheli Koray G., adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şüpheli “Neden öldürdünüz” sorusuna “İnsan sevdiğini öldürür mü, kazayla oldu.” diye bağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir