Türkiye’nin ilk uçan arabası Cezeri’ye TEKNOFEST’te yoğun ilgi

Türkiye‘nin ilk yerli ve milli insansız hava araçlarını üreten Baykar, en yeni teknolojilerle geliştirdiği ürünleri TEKNOFEST’ 2021’de sergiliyor. Baykar tarafından milli ve özgün kaynaklarla geliştirilen uçan araba ‘Cezeri’ TEKNOFEST 2021’de katılımcılarla buluştu. Daha önce 2019 yılında gerçekleşen TEKNOFEST’te tanıtılan uçan araba bugün başlayan TEKNOFEST’te de görücüye çıktı.

Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri'ye TEKNOFEST'te yoğun ilgi

10 – 15 YIL İÇİNDE KULLANIMDA OLACAK

Uçan arabanın gelecekte trafik sıkışıklığının önlenmesine, şehir içi ulaşımın kolaylaşmasına katkıda bulunması öngörülüyor. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği uçan arabanın 10 – 15 yıl içinde yollara inmesi bekleniyor.

Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri'ye TEKNOFEST'te yoğun ilgi

“TRAFİĞE ÇÖZÜM OLABİLİR VE HAYATI KOLAYLAŞTIRIR”

TEKNOFEST’i ziyaret eden Göksel Yaman isimli vatandaş uçan arabayla ilgili olarak “Uçan araba ‘Cezeri’ oldukça ilgimizi çekti. Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz araçlara benziyor. Kullanılmaya başlandığında trafik sorununa çözüm olabilir ve hayatı kolaylaştırır. Yerli firmalarımızın böyle teknolojiler geliştirmesinden dolayı çok mutlu ve gururluyum” dedi.

İşinize ne ile ulaşım sağlıyorsunuz?

— Haberler.com (@Haberler) September 21, 2021 Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri'ye TEKNOFEST'te yoğun ilgiİhlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri Uluslararası mahkeme FETÖ davasında Türkiye'yi haklı buldu

Uluslararası mahkeme FETÖ davasında Türkiye’yi haklı buldu

Türkiye'nin yeni İHA motoru ilk kez TEKNOFEST'te

Türkiye’nin yeni İHA motoru ilk kez TEKNOFEST’te

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir