Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı: Bu sezon farklı olacak

Bordo-mavili ekibin hocası, “Rakiplerimiz ciddi transferler yapıyorlar. Geçen seneki gibi yarış yüksek bir puan farkıyla gitmeyecektir. Bu zaten her zaman olabilecek bir şey değil. Ancak bizim agresif, güzel oyunumuz devam edecek diye düşünüyorum” diye konuştu. Transfer çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Avcı, öncelikli olarak sağ stoper pozisyonuna takviye yapmak istediklerini belirtti.

TREZEGUET TAM İSABET

Takıma yeni katılan Trezeguet’yi de değerlendiren Avcı, “Trezeguet, bir kere takım savunmasına çok yardımı olacak. İkincisi ve belki de en önemlisi, rakip arkasına yaptığı hızlı koşular. Bugün artık dünyada bu tür mekanizmaları bozabilmen için yapacağın yardımcı koşular, boş koşular önemli. Hem birebirde adam eksiltmesi var hem rakip arkasına hızlı koşuları var. İki tarafa da oynuyor. Onun için Trezeguet bizim için doğru oyuncu. İş ahlakı çok üst düzeyde olan düzgün bir karakter” dedi.

‘FUTBOLCUYLA İLETİŞİM ÖNEMLİ’

Kadroda önemli isimlerin bulunduğunu dile getiren Abdullah Avcı, “Sen oyuncuyla taktiği, planı, düzeni paylaşmalısın. Bazen oyuncu sizin istediğinizi yapmak ister, yapamaz. Oyuncu ile iletişim halinde olursan, sonuç alabilirsin. Ben bunu Başakşehir’de de Trabzonspor’da da yaşadım. Ben yapmak istedim, oyuncu cevap veremedi. ‘Siz ne istiyorsunuz?’ dedim. ‘Bu daha iyi olmaz mı?’ dedi. Uyguladım, o daha iyi oldu. Bu gayet normal bir şey” ifadelerini kullandı.

PART-TİME HOCA

Avcı, oyuncularla genelde ortak noktada buluştuklarını vurgulayarak, “Bunun analizi var, sahada pratiği var, çözüm noktası var, duran topu var, taçı var… Mesela bu sene taç antrenörü de getirtiyoruz. Yazışmalarını yapıyoruz. Avusturya kampına gelecek. Yani part-time çalışacak. İngiliz kulüplerinde görev yapmış. Ben bunu 11 sene önce A Milli Takım’dayken söylediğimde, ‘Ne diyor bu?’ dediler. Ancak Liverpool gibi takımlar getirince değerli oldu” dedi.

SİOPİS KAMPIN NEŞESİ OLDU

Geçtiğimiz sezonki performansıyla şampiyonlukta önemli pas sahibi olan Manolis Siopis kampın neşesi oldu. Yunan oyuncu antrenmanlardaki mücadelesi ve hırsıyla dikkat çekerken, takımın da enerjisini yükseltti. İlk günden itibaren sempatik hareketleriyle yerli ve yabancı oyunculara kendini hayran bırakan Siopis, çalışma disiplininden hiç ödün vermiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir