Son dakika: Üzüntüye sebep oluyor dendi, araçların ismi resmen…

Kamu Denetçiliği Kurumu’nun (KDK) girişimiyle, bir belediyeye ait ambalaj atığı toplama araçlarının üzerindeki ‘çöp taksi’ ifadesi ‘sıfır atık toplama aracı’ olarak değiştirildi.

KDK’den yapılan açıklamaya göre, bir vatandaş, belediyeye ait ambalaj atığı toplama araçlarının üzerinde “çöp taksi” yazıldığını, bölgede bulunan taksi esnafı olarak bu durumdan rahatsız olduklarını belirtti.

6120abfaae298b297bc6ec14

ÜZÜNTÜYE SEBEP VERİYOR! 

Yolcusu insan olan taksi ifadesinin çöple birlikte kullanılmasının üzüntüye sebebiyet verdiğini beyan eden başvurucu, çöp toplama araçlarına başka isim verilmesi talebiyle KDK’ye başvurdu.

Başvuruyu inceleyen KDK, sorunun çözülmesi için ilgili belediyeyle görüşme yaptı. Görüşmelerin ardından araçların üzerinde yer alan “çöp taksi” ibaresi “sıfır atık toplama aracı” olarak değiştirildi.

YÖNÜ VATANDAŞIN EVİNE DÖNÜK MOBESE KAMERASININ AÇISI DEĞİŞTİRİLDİ 

Elazığ’da da bir vatandaş, evinin hastaneye yakın olduğunu ve hastane girişinde bulunan MOBESE kamerasının mutfak dahil tüm odalara baktığını belirterek, bu durumun özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle KDK’ye başvurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir