Meteorolojiden uyarı üstüne uyarı: Aşırı ve kuvvetli sağanak…

Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, Rize’de bu akşam saatleri itibarıyla yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kilogram/metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. 

Paylaş

Bu yağışların yarın günün ilk saatleri itibarıyla Ordu, Giresun, Trabzon ile kuzey kesimleri başta olmak üzere Artvin çevrelerinde de yerel olması öngörülüyor.

Paylaş

Rize ile Artvin’in kuzey kesimlerinde ise yarın aynı saatler itibarıyla yer yer aşırı (100 kilogram üzeri/metrekare) sağanak bekleniyor.

Paylaş

Sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Yusufeli için sağanak uyarısı

Paylaş

Yusufeli için sağanak uyarısı

Artvin’in Yusufeli ilçesinde yerel olarak kuvvetli sağanak bekleniyor.

Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, bugün saat 19.00’a kadar ilçede yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak görüleceği tahmin ediliyor.

Paylaş

Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksama, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Erzurum’un Oltu ilçesinde sağanak sele dönüştü

Paylaş

Erzurum’un Oltu ilçesinde sağanak sele dönüştü

Erzurum’un Oltu ilçesinde etkili olan sağanağın sele dönüşmesi sonucu ulaşımda aksamalar yaşandı. Oltu-Erzurum kara yolunda öğleden sonra aralıklarla etkili olan yağışla meydana gelen sel ve çamur nedeniyle sürücüler, yolda ilerlemekte güçlük çekti.

Paylaş

Sağanak nedeniyle uzun araç kuyruklarının oluştuğu yolun trafiğe açılması için kara yolları ve belediye ekiplerince çalışma başlatıldı.

Paylaş

Oltu Kaymakamı Umut Pazarcı da yolun trafiğe kapandığı bölgeye giderek çalışmaları yerinde inceledi.

Paylaş

Öte yandan yağış nedeniyle ilçe merkezinden geçen Oltu Çayı ile Güzelsu Mahallesi’ndeki çayın debisi yükseldi.

sağanak yağış Karadeniz Doğu Karadeniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir