![](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2021/08/meteoroloji-uyarmisti-her-yer-beyaza-burundu-611b43891d9b2.jpg)
Akşam saatlerinde Erzurum kent merkezinde başlayan ve giderek hızını artıran dolu yerini kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışa bıraktı.
![](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2021/08/meteoroloji-uyarmisti-her-yer-beyaza-burundu-611b438a34ea0.jpg)
Yaklaşık 15 dakika yağan dolu nedeniyle kent merkezi beyaza büründü. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu nedeniyle vatandaşlar kartopu oynadı bazıları da parklarda adını yazarak hatıra fotoğrafı çektirdi.
![](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2021/08/meteoroloji-uyarmisti-her-yer-beyaza-burundu-611b438b69e30.jpg)
Kışın olduğu gibi yazın da adını doluya yazan Lokman Toptaş, “Yazın ortasında yağan dolu korkuttu. Her taraf beyaza büründü. Kışın kara adımızı yazdığımız gibi yazında doluya yazdık” diye konuştu.
![](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2021/08/meteoroloji-uyarmisti-her-yer-beyaza-burundu-611b438c55391.jpg)
Kent merkezindeki alt geçitlerin su ile dolması nedeniyle trafik akışı önemli ölçüde aksadı.
![](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2021/08/meteoroloji-uyarmisti-her-yer-beyaza-burundu-611b438d983da.jpg)
Cadde ve sokaklar göle döndü, sürücüler zor anlar yaşadı. Gecenin karanlığını ise art arda çakan şimşekler aydınlattı.
![5 EV KISMEN YIKILDI](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2021/08/meteoroloji-uyarmisti-her-yer-beyaza-burundu-611b438ec058d.jpg)
5 EV KISMEN YIKILDI
Erzurum’da ceviz büyüklüğünde dolu ve sağanak yağış ardından su taşkınlarının yaşandığı merkez Aziziye ilçesine bağlı 35 hane, 250 nüfuslu kırsal Aşağı Yenice Mahallesinde ilk belirlemelere göre 5 ev kısmen yıkıldı, 15 ahır zarar gördü.
![](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2021/08/meteoroloji-uyarmisti-her-yer-beyaza-burundu-611b438fea0f1.jpg)
Muhtar Murat Arda, tek tesellilerinin can kaybı olmaması olduğunu belirterek, dere yatağına kurulan yerleşim yerinin mutlaka değiştirilmesi gerektiğini söyledi.
![](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2021/08/meteoroloji-uyarmisti-her-yer-beyaza-burundu-611b4390cd396.jpg)
Köyde hayvanlara verecek tonlarca otun sel sularının getirdiği çamurun altında kaldığını söyleyen muhtar Arda, “Her sağanak yağış yağdığında mahallemiz selden büyük zarar görüyor.
![](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2021/08/meteoroloji-uyarmisti-her-yer-beyaza-burundu-611b4391cfcf0.jpg)
5 ev kısmen yıkıldı, 15 ahırda ise büyük hasar var. Tonlarca otumuz sel sularına kapılarak gideren kalanlarda çamura gömüldü.
![](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2021/08/meteoroloji-uyarmisti-her-yer-beyaza-burundu-611b4392f04c7.jpg)
Tek sevincimiz kimsenin burnu dahi kanamadı. Türkiye’nin dört bir tarafından afetler var. Şükürler olsun ki biz ucuz atlattık” diye konuştu.
![](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2021/08/meteoroloji-uyarmisti-her-yer-beyaza-burundu-611b439425d28.jpg)
![](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2021/08/meteoroloji-uyarmisti-her-yer-beyaza-burundu-611b439541226.jpg)