İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin terör örgütü PKK/KCK’nın faaliyetlerinin deşifresine sürdürdüğü çalışmalar kapsamında aralarında HDP İl Başkanı Bedriye Kuş ve Akdeniz Belediyesi meclis üyesi 4 kişinin bulunduğu 31 şüphelinin, Türkiye’nin sınır ötesinde yaptığı başarılı operasyonları baltalamak amacıyla, sosyal medya paylaşımlarıyla terör örgütleri PKK, YPG ve MKP propagandası yaptıkları tespit edildi.
![](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2022/07/mersinde-operasyon-hdp-il-baskani-gozaltina-alindi-1-hfImBcfA.jpg)
Savcılığın şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkarmasının ardından bu sabahın ilk ışıklarıyla TEM ekipleri tarafından ‘Temizleme Operasyonu’ düzenlendi. 500 polisin katıldığı operasyonda, HDP İl Başkanı Kuş ve 4 meclis üyesinin yer aldığı 20 şüpheli gözaltına alındı. Yakalanan şüpheliler, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Firari konumdaki şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.
![](https://habercisite.com/wp-content/uploads/2022/07/mersinde-operasyon-hdp-il-baskani-gozaltina-alindi-2-vSc7xVxs.jpg)