Kuaför salonunda dehşet! Özel harekat polisi operasyon hazırlığında

Olay, saat 17.30 sıralarında Karakeçili Mahallesi Kültür Sokak’ta bulunan bir kuaför salonunda meydana geldi. Çocuklarını göremediği gerekçesiyle bunalım geçiren ve daha önce de intihara teşebbüs ettiği öğrenilen Mustafa Y., pompalı tüfekle kuaför salonuna girerek rastgele ateş açmaya başladı. İşyerinden kaçan müşteriler durumu polise haber verdi. Mustafa Y., işyeri sahibini alıkoyarak dükkan içinde ateş açmaya devam etti. Pompalı tüfekle yaklaşık 10 el ateş açan Mustafa Y.’nin kuaför salonunun sahibini tanımadığı da belirtildi.

İşyeri çevresinde güvenlik önlemi alan polis ekipleri M.Y.’yi, ismi henüz öğrenilemeyen kuaför işletmecisini serbest bırakması için ikna etmeye çalışıyor.

61214849ae298b48257b2e90

ÖZEL HAREKAT POLİSİNDEN OPERASYON HAZIRLIĞI

Çorum’da pompalı tüfekle girdiği kuaför işletmesinde 5 kişiyi alıkoyduktan sonra 4’ünü serbest bırakan, Mustafa Y.’yi ikna etme çalışmaları sürüyor. İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülser’in de takip ettiği olay hakkında geniş çaplı çalışma başlatıldı. Özel harekat polisinin de operasyon için bölgeye gelerek hazırda beklediği öğrenildi.

REHİNEYİ 4 SAAT SONRA SERBEST BIRAKTI, ANCAK TESLİM OLMADI

Güvenlik güçlerinin ikna görüşmeleri sonucu rehin aldığı işyeri ortaklarından Kılıçkıran’ı saat 21.20 sıralarında serbest bıraktı. Özel Harekat ekiplerinin çevrede önlem aldığı olayla ilgili Mustafa Y., tüm çabalara rağmen silahını bırakıp teslim olmadı. Endişeli bekleyiş sürüyor.

Bu arada Mustafa Y.’nin ayrıldığı eşinin, beraberinde çocuğu ile birlikte bir başka ilde sığınma evinde kaldığı öğrenildi.

DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir