İngiltere,Norveç’i dağıttı! Ülkede olay oldu

İngiltere’nin Norveç’i 8-0 mağlup ettiği Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası karşılaşması Ada basınında, erkek millilerin teknik direktörü Southgate’e örnek gösterildi.

2022 Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası’nda İngiltere’nin Norveç’i 8-0 mağlup ettiği karşılaşma Ada basınında geniş yankı uyandırdı.
Daily Star gazetesi, kadın milli takımının başarısının, ülkenin erkek futbol milli takımına da örnek olacak bir sonuç olduğu değerlendirmesinde bulundu.

İngiltere Erkek Futbol A Milli Takımı teknik direktörüne gönderme yapılan haberde, ‘Kadın milliler Norveç’i darmadağın ederken, Gareth Southgate’e de bu işin nasıl yapılacağını gösteriyorlar’ başlığı kullanıldı. Taraftarların bu yöndeki mesajlarını sosyal medya üzerinde Southgate’e yönelttiklerine dikkat çekildi.

İngiltere’ye farklı galibiyeti getiren golleri Georgia Stanway (penaltıdan), Lauren Hemp, Ellen White (2), Beth Mead (3) ve Alessia Russo attı.

TARİHİ GALİBİYET
İngiltere, bu sonuçla şampiyona tarihinde en farklı skorlu maç rekorunu geliştirdi. 2017 yılında oynanan maçta İngiltere, İskoçya’yı 6-0 mağlup etmişti. Ayrıca şampiyona tarihinin en gollü maç rekoru da egale edildi. 2009 yılında Almanya-İngiltere karşılaşması 6-2, 2005 yılında da Norveç-İtalya maçı 5-3’lük skorlarla bitmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir