İki uçak arasındaki fark! Afganistandan kalkmışlardı

ABD Hava Kuvvetleri’ne ait kargo uçağı Kabil’deki havalimanında bekleyen 640 siville havalanmıştı. Uçağın içinden çekilen kare ise dünyanın gündemine oturmuştu. Kalkan uçaklara tutunan 3 Afgan ise uçak havalandıktan sonra yere düşerek feci şekilde can verdi.

İKİ UÇAK ARASINDAKİ FARK

Taliban’ın Kabil’de kontrolü sağlamasının ardından Türk Hava Kuvvetleri’ne ait nakliye uçağı da havalanmıştı. CNN TÜRK canlı yayında Kaan Temeltaş, ABD uçağı ve Türkiye uçağı arasındaki farka dikkat çekti.

Temeltaş, şu ifadeleri kullandı: Şimdi farklı iki fotoğraf daha getireceğiz ekranlarınıza. Kabil’de Taliban’dan kaçanların fotoğrafları… Zaten görüntüleri günlerdir ekranlara getiriyorduk. 640 kişi var bu noktada ama uçağın sınırı aslında çok daha düşük. Fakat Taliban’dan kaçan Afgan vatandaşları uçağa can havliyle bindiler. O uçağın dışında günlerdir ekranlarımıza getiriyoruz, uçağın peşinden koşan insanlar ya da uçağa tutunarak gitmeye çalışan insanlar… İşte o uçak bu uçak. İçi de bu halde.

Bu tarafta da Türkiye uçağı, vatandaşlarımızı tahliye ediyoruz o noktadan. Türkiye’nin tahliye uçağını ekrana getiriyoruz. Aslında burası da bir kargo uçağı. İki uçak arasında bir fark yok. Aradaki tek fark şu, burada tahliye uçaklarında yolculuklar için koltuklar konuldu. Ve tahliye olan vatandaşlar da koltuklarda yolculuklarını gerçekleştiriyorlar ama sol tarafta koltuk görmüyoruz. Bir tabir vardır ‘iğne atsanız yere düşmez’ diye gerçekten bu tabirin karşılığını bu fotoğrafta görüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir