Emin Bayram’dan Marcao ve Abdülkerim sözleri

Galatasaray’ın genç oyuncuları Emin Bayram ve Eren Aydın, Avusturya kampında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Kamp verimli geçiyor”
Hedefinin Galatasaray’da kalıcı olmak olduğunu söyleyen Emin Bayram, “1.5 senedir Bolu’daydım. Verimli geçtiğini düşünüyorum. Güzel geçti. Burada Okan hocayla sürekli iletişim halindeyiz. Kendisi de akademimizden çıktığı için. Ona da teşekkür ediyoruz.

“Tabii ki hedefim burada kalıcı olmak”
Tabii Galatasaray Akademisi’nden çıkıp buraya hizmet verenler var. Ben de onlardan birisi olmak istiyorum. Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda kulübümüze ne yararlı olacaksa o olsun. Tabii ki hedefim burada kalıcı olmak, Galatasaray’ın kaptanlığını yapmak. İleride inşallah hem kulübümüz hem de benim için hayırlısı olur.

Marcao’nun gidişi senin için şans olabilir mi?
Dediğiniz gibi Marcao çok önemli bir oyuncuydu. Nelsson ve Abdülkerim abimden çok şeyler öğreniyorum. Genç bir oyuncuyum sonuçta. Onlardan kazanabileceğim her şeyi kazanmaya çalışıyorum. Benden daha tecrübeliler, daha fazla seneleri var. Ben de burada kalıcı olmak istiyorum. Fatih hocam bana genç yaşımda bir şans vermişti. İnşallah devamı gelir.

Hangi özelliklerinde iyisin?
Oyun kurulumunda bu sene oynadıktan sonra bire birlerde daha iyi olduğumu düşünüyorum. Hava toplarında iyi olduğunu düşünüyorum. Futbolda oynamak çok önemli. Ben de oynadıkça geliştiğimi düşünüyorum. Tabii akademiden çıktıktan sonra ile oynadıktan sonraki halin biraz daha farklı oluyor. Ben de üstüne katmaya çalışıyorum her şeyin” dedi.

Eren Aydın: “Okan hocamız çok yardımcı oluyor”
Emin Bayram’ın ardından konuşan Eren Aydın ise, “Çok yorucu ve tempolu bir şekilde geçiyor. Okan hocamız akademizden çıkan oyunculara daha fazla yardımcı oluyor bu ortama alışmak için. İyi geçiyor her şey. İlk maçımızı oynadık, iyi oynadık ama sonuç kötü oldu.

“Gomis benim için öğretmen gibi”
Gomis benim için öğretmen gibi, her antrenman sonrası beni yanına çağırıyor, bir şeyler anlatıyor, her antrenman sonrası geliyor benimle özel çalışmalar yapıyor. Ters ayak olsun, normal ayak olsun. Her şekilde yardımcı olmaya çalışıyor. Kendisine çok teşekkür ederim. Mostafa Mohamed de sürekli güçlü olmamı söylüyor psikolojik olarak, fiziksel olarak. Hepsi bana çok yardımcı oluyor. Böyle geçiyor kamp.

Sosyal medyaya düşen videosu (rap) hakkında
Çocukluktan beri rap’e ilgim var. Tabii ilk kampa çıkan gençlere de sahneye çıkartıyorlar, şarkı söylettiriyorlardı. Ben de rap söyledim. Yunus abi de çok beğendi ve hikayesinde paylaştı. Öyle etkileşim aldı. Benim çıkıp söylediğim bir şey değildi. Abilerimizin ricasını kırmayıp söylemiştik. Çok beğendi oyuncular performansımı ve her akşam söylettiler.

“Ne öğrenirsek kar”
Okan hoca akademiden çıkmış, Avrupa kupası kazanmış, Inter’e gitmiş… Bize de kendi bildiklerini sürekli anlatıyorlar, yaşadıklarını anlatıyor. Bizim için çok büyük bir şans. Ondan bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz. Ne öğrenirsek kar. Bize de çok yardımcı oluyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir