Bursa’da damadını öldürdü, ilk duruşmada tahliye verildi


DHA

3 yıldır Kadir Morkoç ile evli olan Sinem Morkoç, hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı eşi ile tartıştı ve babaevine sığındı.

Kayınpederi Mehmet Ali Sakin’in evine giden Kadir Malkoç, tekme ve yumruk ile kapıyı kırıp içeri girmeye çalıştı.

Bunun üzerine öfkelenen Mehmet Ali Sakin, Molkoç’u 5 kurşun ile öldürdü.

Güvenlik kamerası tarafından görüntülenen olayın ardından polise giden şüpheli, teslim oldu. Mehmet Ali Sakin, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Müebbet hapis istemiyle dava açıldı

Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Mehmet Ali Sakin’in yargılanmasına başlandı. Mide kanseri olan Sakin’in katılmadığı duruşmada, taraflar avukatları ile yakınları hazır bulundu.

“Darbetti, babama sığındım”

Mahkemede ifade veren Sinem Morkoç, sürekli eşinin şiddetine uğradığını belirterek, “Kadir, uzaklaştırma kararı aldırmama rağmen eve gelip, beni sürekli dövüyordu. O gün eve gelip, yine beni feci şekilde darbedince kaçarak babamın evine sığındım.

Bu kez kaldığım eve gelip, tekme ve yumruk ile sokak kapısını kırıp içeri girmek isteyince babam da korkutmak amacıyla ona ateş etti. Sonrasını hatırlamıyorum.” dedi.

Tahliye edildi

Mehmet Ali Sakin’in avukatı Uğur Kösa ise “Müvekkil, maktulün haksız saldırısından kendisini ve kızını kurtarabilmek amacıyla meşru savunma kapsamında eylemi gerçekleştirmiştir. Tabancasında 8 mermi bulunan müvekkil, olayın ardından tabancasında 3 mermi kalmasına rağmen eylemine kendiliğinden son vermiştir. Bu durumda öldürme kastıyla değil, savunma kastıyla hareket ettiğini göstermektedir.” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, kanser hastası Sakin’i, Bursa Şehir Hastanesi’nden gelen rapor doğrultusunda cezaevi şartlarında kalmasının uygun olmadığı ve burada tek başına yaşamını sürdüremeyeceği gerekçesiyle adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir