Bolu’da hesabına yanlışlıkla yatan 212 bin TL’yi iade etti

Bolu’da manavlık yaparak geçinen Metin Karadayı’nın (26) banka hesabına 212 bin lira para geldi.

Paranın babasına da ait olmadığını öğrenen Karadayı, banka ile iletişime geçerek paranın kendisine ait olmadığını bildirdi.

Yapılan çalışmalar sonucu paranın yanlışlıkla başka bir kişi tarafından hesaba gönderildiği tespit edildi. 212 bin lira, paranın asıl sahibine iade edildi.

“Parayı kimin yatırdığını bilmiyorum, sormadım”

DHA’nın haberine göre; düğün hazırlığında olan Metin Karadayı, hesabındaki parayı görünce büyük şaşkınlık yaşadığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Bankaya gidip Bağ-Kur ödememi yaptım. Sonra telefondan hesabıma baktığımda 212 bin lira olduğunu gördüm. Şaşırdım. hemen bankaya gittim. Banka da ‘Belki sizindir. Bir kontrol edin, babanızı arayın’ dedi. Babamı arayıp böyle bir paramız var mı diye sordum. Bilgin var mı dedim. Babam da ‘Yok, bir yanlış var’ deyince hemen bankaya gidip durumu anlattım. Onlar da şaşırdılar. Beni sorguya çektiler. ‘Nereden geldi, nasıl geldi bu para’ diye. Sonra ‘Yanlışlıkla sizin hesabınıza yatırmışlar’ dediler. Parayı kimin yatırdığını bilmiyorum, sormadım.


“Benim haberim olmasaydı belki onun da haberi olmayacaktı”

Ben ‘Bunu alın kiminse yatırın, o şahıs şüpheye düşmesin, korkmasın’ dedim. Yaklaşık 1-2 saat bankada bekledim. Banka parayı sahibine iade etti. Parayı yatıran kişi bence fark etmemişti. Benim haberim olmasaydı belki onun da haberi olmayacaktı. Bu para öyle durup gidecekti, kimsenin haberi olmayacaktı. Elbet bir gün çıkardı. Araba almaya giderken, bir şey için giderken aklına gelirdi. Ama o adam için de zor olurdu, uğraşırdı. İyi ki de fark edilmiş.”

Esnaf odası başkanı tebrik etti

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal da, pazarcı Metin Karadayı’yı tebrik etmek için tezgahında ziyaret etti.

Altındal, düğün masrafları konusunda genç pazarcıya yardımcı olunacağını, davranışının tüm pazarcıları gururlandırdığını belirterek, “Bu davranıştan gururlandık. Arkadaşımız da nişanlı. Düğününü yapacak. Metin’in de en çok paraya ihtiyacı olan esnaflardan. Düğün yapmak zor. Düğününde maddi manevi Türkiye Pazarcılar Federasyonu olarak ne ihtiyacı varsa karşılanacak. Biz de Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası olarak, bir adet altın hediye edeceğiz inşallah.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir