Beşiktaş’ta Emirhan İlkhan, Torino yolcusu

Beşiktaş’ın genç yeteneği Emirhan İlkhan kariyerini İtalya’da sürdürmeye hazırlanıyor. Serie A’nın önde gelen kulüplerinden Torino’nun, siyah-beyazlı kulübün altyapısından yetişen 18 yaşındaki başarılı oyuncunun peşinde olduğu ortaya çıktı.

Kartal hafta başında Emirhan gibi altyapıdan gelen 21 yaşındaki Rıdvan Yılmaz’ı bonuslarla birlikte 6 milyon euro karşılığında Glasgow Rangers’a göndermişti. Torino’nun da Emirhan’ı kadrosuna katmak için resmen harekete geçtiği belirlendi.

Yıldız futbolcu 17 Haziran’da attığı imzayla Beşiktaş’la olan sözleşmesini 2025’e kadar uzatmıştı. Emirhan’ın yeni kontratında 4.5 milyon euroluk serbest kalma maddesi bulunduğu ve Torino’nun bu bedeli Beşiktaş’a ödeyerek genç oyuncuyu renklerine bağlamaya hazır olduğu aktarıldı. Çizme ekibinin kariyerine Avrupa’da devam etmek isteyen Emirhan İlkhan’la anlaşma sağladığı vurgulandı. Beşiktaş’a resmi teklifini ileten Torino’nun birkaç gün içinde 4.5 milyon euro bonservis bedelini ödeyerek genç futbolcuyu kadrosuna katmanın planlarını yaptığı belirtildi.

Emirhan İlkhan’ın Beşiktaş’la imzaladığı yeni sözleşmede 4.5 milyon euroluk serbest kalma maddesinin yanı sıra bir sonraki olası satıştan siyah-beyazlı kulübe yüzde 20 pay verilmesi için özel bir hüküm de bulunuyor. Buna göre Torino genç oyuncuyu kadrosuna katarsa satış halinde bonservis gelirinin beşte birini Beşiktaş’a ödeyecek.

Sol bek için Enzo Diaz atağı

Rıdvan Yılmaz’ın boşluğunu en kısa sürede doldurmak isteyen Beşiktaş sol bek transferinde rotasını Arjantin’e çevirdi. Siyah-beyazlıların, 26 yaşındaki Enzo Diaz için Talleres kulübüne resmi teklifte bulunduğu iddia edildi. Kartal’ın yaptığı teklifin 2 milyon euro düzeyinde olduğu ileri sürüldü. Geride kalan sezon Talleres formasıyla 28 resmi maça çıkan Enzo Diaz 1 gol atarken, 2 kez de asist yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir