Antalya’da kira kavgası

14 Temmuz günü Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Kuşkavağı Mahallesi Atatürk Bulvarı’ndaki diş sağlığı merkezine saat 14.00 sıralarında gelen Ali Durak, müşteri gibi davranıp girdiği iş yerinde Dr. Ahmet ve Enver Göktaş kardeşleri sordu.

İki kardeşin iş yeri dışında olduğunu öğrenen Ali Durak, dışarı çıktıktan sonra bu kez oğlu Osman Durak ile içeri girdi.

‘Ara yoksa iş yerini dağıtırım’ tehdidi

Osman Durak, bankodaki görevliye Ahmet ve Enver Göktaş kardeşleri telefonla arayıp ulaşmasını istedi.

Olumlu sonuç alamayan Osman Durak, görevliden içerideki tüm personeli lobiye çağırmasını, aksi takdirde iş yerini dağıtacağını söyledi.

Bir süre sonra babası Ali Durak ile dışarı çıkan Osman Durak, burada bekledi.

Polis üzerini aradı

Çalışanlar durumu polise bildirdi.

İhbarla adrese sevk edilen polis ekipleri, Osman Durak’ın üzerinde arama yaptı.

Bu sırada Dr. Enver Göktaş ile çalışanlardan Ahmet Hakan Çelik iş yerine geldi.

Başına bastonla vurdu

Bulunduğu yerden fırlayan Osman Durak, Dr. Enver Göktaş’a kafa atıp yere düşürdü.

Durak, Göktaş’a yerde vurmaya devam ederken kavgaya müdahil olan Ali Durak ve küçük oğlu Abidin Durak da Ahmet Hakan Çelik’e uçan tekme atıp yere düşürdü.

Polis, tarafları güçlükle ayırırken, başına baston darbesi aldığı tespit edilen Ahmet Hakan Çelik ile Dr. Enver Göktaş, hastaneye götürüldü.

Serbest kaldılar

Yapılan kontrolde Ahmet Hakan Çelik’in kafatasında kırık olduğu, vücudunun çeşitli yerlerinde de darp sonucu yaralar oluştuğu tespit edildi.

İfadesi alınan Ali Durak ile oğulları Osman ve Abidin Durak serbest bırakıldı.

Olay sonrası avukatı aracılığıyla şikayetçi olan Dr. Enver Göktaş, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuştu.

“Polisin yanında bana kafa attı”

Göktaş, “Aramızda bir süredir devam eden husumet var. Aynı binada bizim alt kiracımız oluyorlar. Sözleşmeleri sona erdiği için yenilemeyeceğimizi söyledik. Bu yüzden aramızda sorunlar yaşanmaya başladı ve sürekli tehdit almaya başladık. Olay günü ise iş yerimize babasıyla gelip tehditler ediyor. Polise haber verdik. Ben geldiğimde ise polisin yanında bana kafa atıp yere düşürdü. Yerde vurmaya devam etti. Beraber çalıştığımız personelimize öğretmen olan kardeşi Abidin Durak, uçan tekme attı. Baba Ali Durak, kafasına bastonla vurdu. Personelimiz Ahmet Hakan Çelik’in kafatasında çatlaklar var. Tedavisi hala devam ediyor.” dedi.

“Sağlık kuruluşuna ciddi bir saldırı oldu”

Yaşananlara rağmen Ali Durak ve kardeşler Osman ile Abidin Durak’ın serbest kaldığını söyleyen avukat Hüseyin Akay ise “Sağlık kuruluşuna ciddi bir saldırı oldu. Bu olayda ciddi yaralanma, ölümle tehdit mevcut. Maalesef bu saldırıyı yapanlar dışarıda tahriklerini devam ettirmekte. Doktor kardeşleri tehdit etmeye devam etmekteler. Üstelik baba hasta gibi sağlık kuruluşuna gelip keşif yapıyor. Hocaların olup olmadığına bakıyor. Daha sonra çocuklarını çağırıp orada kadraja girdiğinde saldırıyı yapıyorlar. Üstelik o kişi normal zamanda baston kullanmıyor. O gün kavgada bastonu silah gibi kullanıyor. Bütün bunlara rağmen olayı gerçekleştirenler dışarıda geziyor.” diye konuştu.

İddiaları kabul etmedi

Konuyla ilgili aile adına açıklama yapan ve iddiaları kabul etmeyen Dr. Veysel Durak ise Dr. Ahmet ve Enver Göktaş kardeşlerle akraba olduklarını belirterek, aralarında üslup yüzünden anlaşmazlık bulunduğunu söyledi.

Durak, “Biz o aileyle çok yakın akrabayız. Ailemize karşı hakarette bulunmuşlar. Bizimkiler uyardı. Ancak son bulmadı. O gün yine tartışma çıkmış. Kardeşim Osman Durak’ın üzerinde silah olduğunu söyleyip, ‘çete bunlar’ diye ihbarda bulunmuşlar. Polis gelip, arama yapınca bizimkilerin zoruna gitmiş. Bu yüzden kavga çıkmış.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir