Altın ve doları olanlar dikkat! Piyasalarda yön ne olur?

Altın fiyatları, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarıyla yükselişe geçmişti. Peki önümüzdeki günlerde piyasalarda yön ne olur? İşte cevabı…

ALTIN FİYATLARIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ ANALİZ

Altın fiyatlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan IKON Menkul tarafından şu analiz yapıldı: Sarı metal kritik olarak gördüğümüz bir direnç bölgesinin hemen altında fiyatlanıyor. 2070 dolar seviyesinden bu yana alçalan kanal içerisinde hareket eden ons altın, geçtiğimiz Cuma günü kanalın alt bandına temas etmişti. Ancak kıramamıştı. Bu gece ise Asya seansında bu direnç bölgesinden hafif bir kar satışı olsa da düşüşler sınırlı kalıyor ve direnç alanında kalmaya devam ediyor.

İŞTE KRİTİK DİRENÇ SEVİYESİ!

Alçalan takoz, günlük mumlar ile yukarı yönde kırılırsa olası yükselişlerde bir sonraki kritik direnç bölgesi 1805 dolar seviyesi olacaktır. Bu direnç bölgesinden yaşanabilecek olası kar satışlarında ise gün içi ilk destek 1750 dolardır. 

DOLAR ANALİZİ: TÜRK LİRASI LEHİNE KISA SÜRELİ HAREKETLER GÖREBİLİRİZ

Dolar kuru yaklaşık 5 iş günü süresince 17.92’yi direnç olarak almış durumda. Bu bölgeye her gün atak yapıyor ancak geçemiyor. Bununla birlikte yükselişi izleyen 8 günlük ortalama da fiyatların hemen altında varlığını korumakta. Bu ortalamada tutunma sağlandığı sürece mevcut trendin korunmasını bekleriz. Kırılırsa trendte hafif bozulmalar başlayabilir ve TRY lehine kısa süreli hareketler görebiliriz. Ancak asıl trend kırılımı için gözümüz 8 haftalık ortalamada olmaya devam edecektir.

Destekler: 17.77 – 17.55 – 17.35

Dirençler: 17.92 – 18.08 – 18.25

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir