Adana’da başıboş köpekler 14 yaşındaki çocuğa saldırdı: O anlar böyle kaydedildi


AA

Gün geçmiyor ki bir başıboş sokak köpeği saldırısı daha yaşanmasın.

Vatandaşların işlerine rahatça gidemediği, çocukların sokaklarda gönüllerince oynamadığı bir sorun haline gelen başıboş köpekler şimdi de Adana’da bir evladımıza saldırdı.

Cumhuriyet Mahallesi’nde 8 Haziran’da Berke Esirgence, bakkaldan su almak için sokakta yürüdüğü sırada sahipsiz üç köpeğin saldırısına uğradı.

Kalçasından ısırılan çocuk, çevredekiler tarafından Yüreğir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hastanede 6 dikiş atılan çocuk, uygulanan kuduz aşısının ardından taburcu edildi.

Başıboş köpekler küçük çocuğa saldırdı

Çevredeki iş yerinin güvenlik kamerası kayıtlarında çocuğun sahipsiz köpeklerin saldırısına uğraması yer alıyor.

Berke Esirgence, bakkaldan su almak için sokakta yürüdüğünü, iş yerinin kapanmak üzere olması nedeniyle koştuğunu ve bir kişinin kendisine seslenmesiyle durduğu sırada köpeklerin saldırdığını söyledi.

Köpeklerin saldırdığı anı unutamadığını anlatan Esirgence, yaşadığı olaydan sonra sokakta yürümeye korktuğunu ifade etti.

“Sahipsiz köpeklerin sokaklardan alınmasını istiyorum”

Esirgence, köpeklerin aniden önlerine çıkıp saldırabildiğini belirterek, “Buradaki esnaf da köpeklerden şikayetçi. Sahipsiz köpeklerin sokaklardan alınmasını istiyorum.” dedi.

Olayın meydana geldiği sokaktaki oto tamirhanesinde çalışan Ömer Kızan (18) da sahipsiz köpeklerin gruplar halinde gezdiğini ve tehlike oluşturduğunu dile getirdi.

Kızan, köpeklerin müşterilerine de saldırdığını belirterek, “Buradaki köpekler, geçtiğimiz günlerde bir yakınıma saldırdı. Yakın zamanda da bir çocuğa saldırdı. Köpeklerin insanlara zarar vermemesi için belediyelerin önlem almasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir